PROGRAM

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ LİSE YAZ OKULU
Öğrenciler, 2 hafta şeklinde gerçekleşecek Yaz Okulumuza kayıt yaptırabileceklerdir. Aşağıdaki program doğrultusunda dersler işlenecektir. Programımız 18 Haziran 2018- 29 Haziran 2018 tarihleri arasındadır.

Etkinlik / Ders Günü 1. HAFTA PROGRAMI
PAZARTESİ
Etkinlik / Ders Saati Etkinliğin / Dersin Adı Öğretim Üyesi
09:00-10:00 Açılış & Oryantasyon
10:00-12:00 Python İle Kodluyorum İbrahim Demir
12:00-13:00 Öğle Yemeği
13:00-15:00 Python İle Kodluyorum İbrahim Demir
15:00-16:00 Teknopark Gezi
SALI
10:00-12:00 Robotlar & Robot Yarışmaları İsmail Tonbuloğlu
12:00-13:00 Öğle Yemeği
13:00-15:00 Robotlar & Robot Yarışmaları İsmail Tonbuloğlu
15:00-16:00 Merkez Laboratuvar Gezisi
ÇARŞAMBA
10:00-12:00 3 Boyutlu Modelleme & 3D Yazıcılar İlyas İstif
12:00-13:00 Öğle Yemeği
13:00-15:00 3 Boyutlu Modelleme & 3D Yazıcılar İlyas İstif
15:00-16:00 Güvenli Yaşam Kültürü Uğur Buğra Çelebi / Fatih Yılmaz
PERŞEMBE
10:00-12:00 STEM Eğitimi Mustafa Sami Topçu
12:00-13:00 Öğle Yemeği
13:00-15:00 STEM Eğitimi Mustafa Sami Topçu
15:00-16:00 Öğrenci Kulüp Etkinlikleri Begüm Efe
CUMA
10:00-13:00 Formula 1 Araç Tasarlıyorum Alptekin Ergenç
13:00-14:00 Öğle Yemeği
14:00-15:00 Formula 1 Araç Tasarlıyorum Alptekin Ergenç
15:00-16:00 Bölüm Tanıtımları

Etkinlik / Ders Günü 2. HAFTA PROGRAMI
PAZARTESİ
Etkinlik / Ders Saati Etkinliğin / Dersin Adı Öğretim Üyesi
10:00-12:00 Endüstri 4.0 & Toplum 5.0 Gökhan Yavuz
12:00-13:00 Öğle Yemeği
13:00-15:00 Endüstri 4.0 & Toplum 5.0 Gökhan Yavuz
15:00-16:00 Yaratıcı Drama Atölyesi Elif Doğan
SALI
10:00-12:00 Veri Bilimi ve Büyük Veri Fulya Gökalp Yavuz
12:00-13:00 Öğle Yemeği
13:00-15:00 Veri Bilimi ve Büyük Veri Fulya Gökalp Yavuz
15:00-16:00 Yaratıcı Drama Atölyesi Elif Doğan
ÇARŞAMBA
10:00-12:00 Beden Dili ve İletişim Serdar Bozkurt
12:00-13:00 Öğle Yemeği
13:00-15:00 Fotoğrafçılık ve Sinema İsmail Coşkun
15:00-16:00 Fotoğrafçılık ve Sinema İsmail Coşkun
PERŞEMBE
10:00-12:00 Genler, Genomlar ve Yaşamımız Alper Yılmaz
12:00-13:00 Öğle Yemeği
13:00-15:00 Nanoteknolojinin Temelleri Yasemin Budama Kılınç
15:00-16:00 Nanoteknolojinin Temelleri Yasemin Budama Kılınç
CUMA
10:00-12:00 Girişimcilik ve İnovasyon Ali Ekber Akgün
12:00-13:00 Yatçılık ve Denizcilik Bilgisi Bekir Şener
13:00-14:00 Öğle Yemeği
14:00-15:00 Yatçılık ve Denizcilik Bilgisi Bekir Şener
15:00-16:00 Kapanış
NOT 1: Yıldız Teknik Üniversitesi Lise Yaz Okulu gerektiği takdirde ders, eğitmen, program akışı ve etkinlikler konusunda değişiklik yapabilir.
NOT 2: Programda devam zorunluluğu bulunmaktadır.